K moři výhodně

Dovolená u moře podle Vašich požadavků. Vyberte si z množství neustále aktualizovaných nabídek dovolené u moře v různých destinacích a z různých typů zájedu:

- First Minute

- Last Minute

- Standardní zájezdy.Na 1 místě najdete konkurenční nabídky dovolené u moře od mnoha českých cestovních kanceláří, a to v kategorii Last Minute k moři, First Minute k moři, nebo klasické zájezdy. Svou dovolenou u moře si tak můžete pohodlně naplánovat a vybrat si nejvýhodnější termín.

Ale díky cenové konkurenci jednotlivých kanceláří zároveň i tu nejvýhodnější cenu. Zvláště u nabídek Last minute zájezdů platí, že volbou tohoto typu zájezdu si můžete ušetřit až třetinu původní (před slevou) ceny Vaší dovolené u moře.

 

Dovolená u moře ve Španělsku

Divoké pobřeží i liduprázdné pláže, Španělsko dokáže překvapit

Moře při Španělsku je někdy mezi českými turisty opomíjené, protože dovolená ve Španělsku bývá zpravidla dražší než obdobná rekreace v Chorvatsku nebo Itálii. Hlavním důvodem je způsob dopravy. Zatímco na dovolenou do Chorvatska a Itálie se Češi často vydávají autobusem, nebo autem, do Španělska se převážně létá letadlem. A to cenu navýší. Kdo se však k dovolené ve Španělsku odhodlá, zpravidla nelituje.

Pokud plánujete tradiční dovolenou spojenou s koupáním v moři, máte ve Španělsku dvě základní možnosti. Na jihu a východě obklopuje Španělsko Středozemní moře, které je teplejší. V létě i z kraje podzimu se můžete těšit na moře s teplotou kolem 22° C až 25° C (průměrná letní teplota vzduchu je 30 C° až 35° C). Jedná se o stejné moře jaké je i v Itálii, takže i teplota je téměř stejná. Východní pobřeží Španělska je známé pro své prostorné pláže, které tu a tam ohraničují mořské útesy. Ovšem není se čeho bát. Útesy pouze vhodně doplňují krásné písčité pláže.

Pokud byste si vybrali pobyt na pobřeží Costa Brava, je třeba počítat s tím, že se občas objeví větší vlny. Costa Brava znamená Divoké pobřeží, takže návštěvníky předem varuje. Španělsko však nabízí i jiné pláže, takže tu svou oblíbenou si určitě vyberete. Alternativou může být například Slunečné pobřeží. Jedná se o část pobřeží, které lemuje provincii Málaga. Zaujme každého člověka, který rád krásné počasí. Na Slunečném pobřeží je totiž kolem 300 slunečných dnů v roce, takže je téměř vyloučené, abyste měli na své dovolené špatné počasí... Slunečné pobřeží navíc patří mezi nejteplejší části Španělska.

Kdo by snad měl radši chladnější moře a nižší teploty vzduchu, měl by navštívit severní a severozápadní oblast Španělska (druhá zmiňovaná možnost), kterou lemuje Atlantský oceán. Moře má v této oblasti maximálně 20°, ale pozor i takové moře má četné příznivce. Láká především lidi, kteří nemají rádi přeplněné pláže. Je potřeba zdůraznit, že moře je tu poměrně divoké, takže je potřeba dávat pozor. Hlavním lákadlem této oblasti jsou nádherné nedotčené přírodní scenérie. Pobřeží je totiž velice členité. Za shlédnutí stojí časté zátoky, které se zakusují hluboko do vnitrozemské pevniny.

Samostatnou kapitolou jsou španělské ostrovy. Mezi nejoblíbenější patří známé Kanárské ostrovy, které mají stálé subtropické klima. Právě stálá teplota v rozmezí 18 °C až 24 °C je velkým lákadlem. Kanárské ostrovy jsou sopečného původu, takže na nich najdete pláže s tradičním světlým pískem, ale i s pískem tmavým. Příjemný pobyt můžete zažít i na Baleárských ostrovech. Klima je tu sice o trochu nestálejší, než tomu je na Kanárských ostrovech, ale přesto nabízí spoustu zajímavého. Například na takové Menorce se může stát, že budete mít pláž jen pro sebe. Má totiž velmi dlouhé pobřeží s klidnými zátokami, které jsou mnohdy téměř prázdné.

 

Dovolená u moře  2011 - 2016  ©  Všechna práva vyhrazena      Design WebTemplatePortal.com