K moři výhodně

Dovolená u moře podle Vašich požadavků. Vyberte si z množství neustále aktualizovaných nabídek dovolené u moře v různých destinacích a z různých typů zájedu:

- First Minute

- Last Minute

- Standardní zájezdy.Na 1 místě najdete konkurenční nabídky dovolené u moře od mnoha českých cestovních kanceláří, a to v kategorii Last Minute k moři, First Minute k moři, nebo klasické zájezdy. Svou dovolenou u moře si tak můžete pohodlně naplánovat a vybrat si nejvýhodnější termín.

Ale díky cenové konkurenci jednotlivých kanceláří zároveň i tu nejvýhodnější cenu. Zvláště u nabídek Last minute zájezdů platí, že volbou tohoto typu zájezdu si můžete ušetřit až třetinu původní (před slevou) ceny Vaší dovolené u moře.

 

Dovolená u moře v Turecku

V prosluněném Turecku se ohřejete od května až do října

Turecko je vhodnou destinací pro dovolenou u moře. Díky teplému podnebí je letní sezóna podstatně delší než například v Itálii i Španělsku. Běžně se do Turecka létá už od května a zájem o tuto destinaci trvá až do října. Je však třeba zmínit, že v květnu má moře pouze 21° C, ale jeho teplota rychle stoupá. V červnu je už průměrná teplota vody kolem 24° C a moře se dál postupně ohřívá. V červenci se moře ohřeje na teplotu kolem 25° C. Zdaleka nejteplejší je moře v srpnu a září, kdy má průměrně 27° C, ale někdy jeho teplota atakuje i 30° C. O teplotu vody však nemusíte mít strach ani v říjnu, protože i v tomto podzimním měsíci se můžete těšit na vodu o průměrné teplotě 24° C.

V souvislosti s teplotou vody musíme také zmínit teplotu vzduchu. Je nutné brát na zřetel, že Turecko je veliká země, takže existují rozdíly v teplotě, ale v letních měsících jsou teploty vysoké po celé zemi. Například v Istanbulu je klima trochu mírnější, takže teploty se v letních měsících pohybují kolem 30° C, ale v letoviskách se zapotíte podstatně více. Není výjimkou, když se teplota vyšplhá až ke 40° C. Právě proto mnoho lidí jezdí na dovolenou do Turecka až koncem září nebo v říjnu, kdy jsou teploty nižší, ale příjemné a hřejivé. Na obdobné letní teploty prakticky narazíte (z klasických destinací) jen v afrických letoviscích (Egypt, Maroko, Tunis).

Turecko se pyšní celkovou délkou pobřeží, které má zhruba 7 200 km, což je ohromujícíc vzdálenost. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je známé horkým a suchým létem, ale také množstvím zelených údolíček. Zaujmou také mírně se zvedající pahorkatiny, které dokreslují ráz krajiny. Trochu odlišné je pobřeží Černého moře, které lemuje severní část Turecka. V této oblasti je totiž po celý rok podstatně vyšší množství srážek. Oproti ostatním částem Turecka je u Černého moře chladněji a zároveň má vyšší vlhkost vzduchu. Díky tomu je okolí Černého moře nejúrodnější oblastí z celého Turecka.

Pláží je po celém Turecku spousta, takže každý si určitě najde tu svou. Mezi nejznámější patří Kleopatřina pláž, která leží na jižním pobřeží Turecka označovaném jako Turecká riviéra. Název dostala pláž podle samotné Kleopatry, která se zde prý také koupala. Na pláži je jemný písek bez kamenů a kamínků. Druhou stranou mince je, že Kleopatřina pláž má strmější vstup do moře. Kdo má raději pozvolný vstup do moře, měl by zavítat raději na jiné pláže, kterých je po celém Turecku dostatek. Pobřeží je členité, takže například na pobřeží Egejského moře naleznete prostorné písčité pláže, ale i malé pláže, kde budete mít soukromí. Při výběru dávejte pozor. Některé pláže jsou písčité, ale výjimkou nejsou ani pláže s oblázky.

Závěrem snad už jen jednu poznámku. Pokud navštívíte Turecko v letních měsících, můžete se těšit na sluníčko, které v tuto dobu průměrně svítí až 12,8 hodiny denně.

 

Dovolená u moře  2011 - 2016  ©  Všechna práva vyhrazena      Design WebTemplatePortal.com