K moři výhodně

Dovolená u moře podle Vašich požadavků. Vyberte si z množství neustále aktualizovaných nabídek dovolené u moře v různých destinacích a z různých typů zájedu:

- First Minute

- Last Minute

- Standardní zájezdy.Na 1 místě najdete konkurenční nabídky dovolené u moře od mnoha českých cestovních kanceláří, a to v kategorii Last Minute k moři, First Minute k moři, nebo klasické zájezdy. Svou dovolenou u moře si tak můžete pohodlně naplánovat a vybrat si nejvýhodnější termín.

Ale díky cenové konkurenci jednotlivých kanceláří zároveň i tu nejvýhodnější cenu. Zvláště u nabídek Last minute zájezdů platí, že volbou tohoto typu zájezdu si můžete ušetřit až třetinu původní (před slevou) ceny Vaší dovolené u moře.

 

Dovolená u moře v Chorvatsku

Průzračná moře Jadranu

Jen málokterý Čech nebyl u moře v Chorvatsku. Jedná se o tradiční letní destinaci pro dovolenou, kam každoročně zavítají statisíce českých rekreantů. Proč mají Češi tak rádi Chorvatsko? Důvodů je více. Mnoho lidí oceňuje, že se s trochou snahy domluví i bez znalosti světových jazyků. Chorvatština patří mezi slovanské jazyky, takže má k češtině poměrně blízko. Chorvatsko je docela dobře dostupné autem i autobusem, což se projeví i na výsledné ceně dovolené. A velkým lákadlem je také průzračné a poměrně teplé moře, rozmanitý podmořský život a v neposlední řadě i krásná příroda.

Chorvatské pobřeží obklopuje Jaderské moře (někdy označované jednoslovně Jadran), které je známé svou krásně modrou barvu. Je to způsobeno vysokou slaností moře a zároveň tím, že je v moři poměrně malá koncentrace planktonu. Svůj podíl na tom má složení dna a pobřeží, které tvoří ve velké míře vápenec. Svou specifickou barvu ztrácí Jadran pouze u pobřeží, kde má lehce nazelenalý nádech a také u ústí řek, kde je barva mírně nažloutlá.

A jaké teploty moře Vás v Chorvatsku čekají? Na jaře je voda ještě poměrně chladná (v dubnu a květnu má průměrně 15° C až 18° C), ale v létě se můžete těšit až na 28° C. Zpravidla platí, že vyšší teploty vzduchu i moře jsou v jižní části Chorvatska. Pokud se vydáte na sever, tak také nemusíte zoufat.

V červenci a srpnu se můžete těšit na moře o teplotě kolem 24 ° C. Teplota vzduchu je v letních měsících více než dostatečná, protože se pohybuje kolem 30° C, ale výjimkou nejsou ani teploty vyšší. Příjemnou dovolenou si užijete i v září. Sluneční paprsky sice pomalu slábnou, ale vzduch má obvykle více než 25° C. A podobně je na tom i moře. Teplota je oproti létu trochu nižší, ale i v září má voda stále kolem 22° C.

Chorvatské pobřeží Jadranu je dlouhé a členité. A když říkáme členité, tak to zde platí do důsledku. Členitější pobřeží má v Evropě pouze Norsko. Obecně platí, že v oblastech, kde je pobřeží vápencové, tak jsou břehy vysoké a strmé. Naopak v oblastech flyše (sedimentální vrstvy zpravidla z pískovců a jílů) je pobřeží pozvolné a písčité (do této kategorie spadá například Makarská riviéra). Typů pobřeží je však podstatně více, takže stačí hledat a určitě naleznete tu svou oblíbenou pláž, která bude splňovat Vaše představy.

V Chorvatsku jsou pláže písčité, oblázkové, velké, ale i malé plážičky v zátokách. V souvislosti s plážemi je nutné podotknout, že v mnoha případech se v moři setkáte s mořskými ježky a jinými živočichy, takže je třeba se na ně připravit – mít např. vhodnou obuv, ať si moře co nejvíce užijete.

Speciální místo si při popisu potenciální dovolené u moře v Chorvatsku si zaslouží chorvatské ostrovy, které byly v dávné minulosti součástí pevniny. Chorvatsku patří několik stovek ostrovů a ostrůvků, ale pouze několik desítek jich je obydlených. Mezi největší a nejznámější patří ostrovy Krk, Brač a Hvar, ale tím celkový výčet nekončí.

 

Dovolená u moře  2011 - 2016  ©  Všechna práva vyhrazena      Design WebTemplatePortal.com