K moři výhodně

Dovolená u moře podle Vašich požadavků. Vyberte si z množství neustále aktualizovaných nabídek dovolené u moře v různých destinacích a z různých typů zájedu:

- First Minute

- Last Minute

- Standardní zájezdy.Na 1 místě najdete konkurenční nabídky dovolené u moře od mnoha českých cestovních kanceláří, a to v kategorii Last Minute k moři, First Minute k moři, nebo klasické zájezdy. Svou dovolenou u moře si tak můžete pohodlně naplánovat a vybrat si nejvýhodnější termín.

Ale díky cenové konkurenci jednotlivých kanceláří zároveň i tu nejvýhodnější cenu. Zvláště u nabídek Last minute zájezdů platí, že volbou tohoto typu zájezdu si můžete ušetřit až třetinu původní (před slevou) ceny Vaší dovolené u moře.

 

Dovolená u moře v Bulharsku

V Bulharsku u moře zažijete za málo peněz hodně muziky

Po revoluci Češi do Bulharska na dovolenou k moři moc nejezdili. To se ale v posledních letech zásadně mění. Bulharsko je totiž velice levnou variantou pro letní dovolenou a přitom má co nabídnout. Celková cena zájezdu do Bulharska je srovnatelná s cenou za dovolenou v Chorvatsku, nebo Tunisku. A přijatelné jsou i ceny za služby a potraviny. Není tedy problém ochutnat zdejší kuchyni v restauraci, nebo se vydat na výlet půjčeným autem. V Bulharsku je stále lacino i na české poměry.

Další výhodou je, že bulharština patří mezi slovanské jazyky. Co to znamená? Že se s trochou snahy domluvíte, i když neovládáte žádný světový jazyk.

Pokud se vydáte do Bulharska, musíte myslet na to, že sezóna je kratší než v Turecku. Teplota moře se vyšplhá ke 20 ° C teprve v průběhu června. V červenci a srpnu je průměrná teplota Černého moře 22° C až 23° C, ale zejména v jižních letoviskách (například v Primorsku) se může teplota vody krátkodobě vyšplhat až k 27° C. Koupat se dá ještě v září, kdy teplota vody obvykle dosahuje stále příjemných 21° C. V říjnu už většinou dochází k většímu ochlazení, takže koupání je spíše pro otužilce.

Teploty vzduchu a srážky jsou v letních měsících obdobné jako v Česku. V květnu a červnu se při dovolené dešti nevyhnete, protože prší poměrně často. Naopak na celý červenec a srpen připadají v průměru pouze 3 deštivé dny. Suché letní měsíce doprovází příjemná teplota kolem 30° C.

Bulharské pobřeží má dohromady zhruba 380 km a z toho asi 130 km tvoří krásné široké pláže. Ve většině případů se jedná o pláže s mírným vstupem do moře. U břehů Bulharska se navíc nenacházejí žádní mořští ježci, medúzy, nebo jedovaté ryby. V posledních letech bulharské pláže sbírají ocenění za čistotu a kvalitu, kterou poskytují. Většina pláží navíc nabízí nadstandardní sportovní a relaxační vyžití. Samozřejmostí jsou promenády s bary a kavárnami, plážový volejbal, půjčovna vodních skútrů, tobogány a mnoho dalšího v různých variacích. Kdo chce, ten si může za mírný poplatek pronajmout lehátko a slunečník. A nezapomeňte, jste v Bulharsku, takže poplatek je oproti jiným letním destinacím v západní Evropě spíše symbolický.

Pobřeží je poměrně dlouhé, takže i jeho podoba se různí. Oblast mezi Varnou a Burgasem je nejvíce navštěvována turisty, protože nabízí prostorné pláže. Za shlédnutí však stojí i pobřeží na sever a na jih od této oblasti. Právě tam totiž naleznete příjemnou kombinaci pláží, skalních útvarů, přímořských jeskyní a mnoha dalších přírodních krás.

 

Dovolená u moře  2011 - 2016  ©  Všechna práva vyhrazena      Design WebTemplatePortal.com